نسخه ویندوز واتساپ

شرکت متا نسخه جدیدی از این اپلیکیشن را راه‌اندازی کرد. به این تصویر نگاه کنید. می‌بینید که واتساپ جدید برای ویندوز، محیط یک‌پارچه‌تر و ساده‌تری دارد که از طریق رایانه شخصی وارد چت‌های این برنامه شوید.

واتساپ اینطور توضیح می‌دهد:

«کاربران از برنامه دسکتاپ واتساپ (WhatsApp Desktop) و برنامه مبتنی بر وب (WhatsApp Web) استفاده کرده‌اند. از آن‌جایی که ما سعی می‌کنیم تجربه استفاده از این برنامه را برای کاربرانمان بهتر کنیم، در حال توسعه برنامه‌های مختص ویندوز و مک هستیم.»

از قبل هم کاربران می‌توانستند وارد واتساپ دسکتاپ شوند. بنابراین، عملکرد تغییر عمده‌ای نکرده است. تنها بومی‌سازی این برنامه برای ویندوز قابلیت اطمینان و سرعت را زیادتر می‌کند، اعلان‌ها یک‌پارچه‌تر  شده و با طراحی مناسب‌تر باعث می‌شوند سیستم بهینه شود.

این کار می‌تواند باعث شود پیگیری تعاملات اجتماعی مختلف شما در این برنامه آسان‌تر شود. به برندها هم کمک می‌کند محل متمرکزتری از سایرین برای خدمات مشتریان داشته باشند و از همه پلتفرم‌های کلیدی شما قابل دسترسی هستند.

اشتراک‌گذاری بیشتر به سمت چت‌های خصوصی تغییر کرده است و این موضوع می‌تواند برای واتساپ مهم باشد.

با وارد شدن شبکه‌های اجتماعی بود که توانستید دیدگاه‌های خود را با دیگران به اشتراک بگذارید. کمک به دیده و شنیده شدن تازگی داشت. اما زمانی‌که به‌مرور نکات منفی آن رشد کرد شاهد گروه‌های خصوصی و محتواهای زودگذر و برنامه‌های پیام‌رسان بوده‌ایم.

آدام موسری، مدیرعامل اینستاگرام اخیراً اعلام کرده:«رشد عکس‌ها و ویدیوهای دوستان در استوری‌ها و دایرکت‌ها بیشتر شده است.»

مردم دیگر به مشارکت عمومی علاقه‌مند نیستند و ارائه ابزارهای بیشتر برای متصل شدن از طریق دایرکت مهم است و برندها با آسان کردن این فرآیند می‌توانند تبدیل مخاطب را به حداکثر برسانند. به این ترتیب، اضافه کردن اتصال واتساپ دسکتاپ می‌تواند گزینه مهمی باشد.

واتساپ اعلام کرده نسخه مک نیز در حال توسعه است.

لینک واتساپ وب