بدون شک امروزه یوتیوب بزرگ‌ترین شبکه انتشار ویدئو در دنیا است. تولیدکننده‌های محتوای ویدئویی می‌توانند از یوتیوب برای جذب مخاطب جهانی استفاده کنند. اگر می‌خواهید از این پلتفرم استفاده کنید، باید یاد بگیرید که چگونه جلوی افراد زیادی اجرا کنید؛ برای مخاطب‌ها فیلم بگیرید و با آنها حرف بزنید.

به‌علاوه، مهم‌ترین مسئله در یوتیوب این است که با جذب مخاطبان خودتان را از بقیه یوتوبرها متمایز کنید. برای این کار باید از سابسکرایب‌های بیشتری به دست بیاورید. در این مطلب می‌خواهیم درمورد موثرترین روش‌ها برای افزایش تعداد سابسکرایب‌ها صحبت کنیم.

از مخاطبانتان درخواست کنید

طبیعی‌ترین و آسان‌ترین راه برای رسیدن به چیزی درخواست‌کردن آن است. بنابراین برای افزایش تعداد اعضای کانال یوتیوب، باید از دیگران و تماشاچی‌های ویدئوهایتان بخواهید که در کانالتان عضو شوند و اصطلاحا سابسکرایب Subscribe کنند. با این کار می‌توانید پول بیشتری به دست آورید.

تنها کاری که باید بکنید این است که یک کال تو اکشن در ویدئوها بگذارید و از بینندگان ویدئو بخواهید که در کانال سابسکرایب کنند. با این حال این کار یک نکته هم دارد. در ویدئو باید به مردم ارزش محتوای خود را توضیح دهید. مردم چرا باید در کانال شما عضو شوند؟ آسان‌ترین روش این است که درمورد یک موضوع داغ و امروزی صحبت کنید و بعد اطلاعات ارزشمند بدهید. فراموش نکنید که قبل از کال تو اکشن، حرف‌هایتان را به شکل طنازانه و جذاب بگویید.

از ایفلوئنسرها و یوتیوبرهای دیگر در کانال استفاده کنید

نقش اینفلوئنسرها در دیجیتال مارکتینگ هرروز پررنگ‌تر می‌شود. شما به عنوان یک تولیدکننده محتوا در یوتیوب هیچ‌وقت نمی‌توانید اهمیت ایفلوئنسرها و دیگر یوتیوبرها را در رشد کانالتان دست‌کم بگیرید.

راز انجام این کار محدودکردن تاثیرگذارترین اینفلوئنسرها در حوزه خودتان و نشان‌دادن آنها در ویدئوها است. با این روش بسیاری از فالوئرهای آنها ترغیب می‌شوند که در کانال شما سابسکرایب کنند.

از سایر شبکه‌های اجتماعی استفاده کنید

ارتباط بین کانال‌های مختلف ستون کلیدی برای افزایش آگاهی برند کسب‌وکار یا تولیدکننده‌های محتوا است. شما هرگز نمی‌توانید اهمیت تاکید بر برند خودتان را در کانال‌های شبکه‌های اجتماعی نادیده بگیرید.

با حضور در شبکه‌ها و پلتفرم‌های محبوب و استفاده از آنها برای جذب ترافیک بیشتر در کانال یوتیوب یک قدم بزرگ بردارید. آسان‌ترین راه این است که در یک پست توجه مخاطبانتان را به کانال یوتیوب جلب کنید و لینک کانالتان را بگذارید.

محتوای باکیفیت تولید کنید و با مخاطبانتان ارتباط برقرار کنید

طبیعی‌ترین راه برای افزایش تعداد سابسکرایب‌ها در یوتیوب تمرکز بیشتر روی خروجی و تعامل با مخاطبان است. بازدیدکننده‌های کانال تمایل بیشتر به سابسکرایب دارند. بنابراین آنها باید در اولویت اول شما باشند. ساده‌ترین و موثرترین راه برای این کار تعامل همیشگی با مخاطبان است.

 

در نهایت، فراموش نکنید که اگر سابسکرایب‌های بیشتری می‌خواهید، کانال را به برند خودتان تبدیل کنید. شاید بگویید که برندینگ یک روش قدیمی است، ولی قدرت برندینگ شما را به جایی می‌برد که تصورش را هم نمی‌کنید. قبل از هرگونه تغییر در کانال یوتیوب، روی برندینگ کانال سرمایه‌گذاری کنید.

 

باتشکر از علیرضا کاظم زاده عزیز