بازاریابی رستوران چیست؟

چند توصیه مهم برای داشتن استراتژی بازاریابی رستوران چیست؟

استراتژی بازاریابی رستوران

امروزه برای کسب در آمد و شکوفایی در بازار رستوران ها، شما نیاز به یک استراتژی بازاریابی آنلاین جامع دارید که که به شما اجازه ساخت یک هویت نام تجاری، افزایش دسترسی ، ایجاد آگاهی، درگیر شدن در تماس با مشتری و جذب مخاطبان گسترده را داشته باشد.بنابراین، در اینجا برخی از ایده ها و استراتژی های بازاریابی رستوران ها را به شما معرفی می کنیم که به شما کمک می کند تا طرح بازاریابی رستوران ها را که موجب موفقیت بیشتر می شود، بیابید.

چند توصیه مهم برای داشتن استراتژی بازاریابی رستوران

1.عکس های غذایی

اگر تا به حال به Instagram وارد شده اید، متوجه خواهید شد که این ایده بسیار  خوب و کاربردی است.مسلما بهترین راه برای تبلیغ رستوران شما از طریق آنلاین با عکس های با کیفیت بالا است، محتویات ویژوال امروزه به طور گسترده ای تقاضا می شود و داشتن عکس های خوشمزه در وب سایت شما و در سراسر رسانه های مختلف ضروری است.

در نظر بگیرید استخدام یک حرفه ای برای گرفتن برخی از عکس های با درجه بالا ضروری است، چون عکسبرداری از مواد غذایی عالی می تواند از نظر ظاهری کار سخت تری باشد، چرا که نور  اغلب عامل کلیدی در زیبا شدن این سبک از عکس هاست و یک عکاس حرفه ای می تواند به آن توجه کند.  

2 .برنامه های آنلاین

همکاری با برنامه های غذای آنلاین قطعا باید بخشی از طرح بازاریابی رستوران شما باشد. همکاری با برنامه های آنلاین، بازدیدکنندگان را تشویق می کند تا از طریق برنامه های وفاداری و برنامه های گیمینگ ، رستوران شما را بررسی کنند، که به بازدیدکنندگان امکان خرید یا تخفیف رایگان برای بازدید از یک تعداد مشخصی در یک محدوده زمانی را می دهد.

3.حساب virgoolخود را تنظیم کنید

راه اندازی حساب کاربری virgool رستوران خود نیز به همان اندازه دیگر شبکه های آنلاین مهم است هنگامی که شما یک کسب و کار را در گوگل جستجو می کنید، با توچه به اینکه ویرگول، امکان رایگان تولید محتوا را دارد، حضور در آن تقریبا برای هر کسب و کاری واجب است، چون مشتریان رستوران شما را از طریق جستجو در گوگل در صفحهات اول می توانند پیدا کنند.

رستوران

4. تبلیغات در محدوده جغرافیایی

برای اکثر رستوران ها، تبلیغ در محل بسیار الزامی است. اکثر افراد به دنبال خوردن غذای خوب در نزدیکی خانه هستند و از طریق سرمایه گذاری بیشتر در تبلیغات جغرافیایی، ارزش بیشتری از تلاش های بازاریابی آنلاین شما می گیرند. تبلیغات جغرافیایی به شما کمک می کند تا پول خود را صرفه جویی کنید و اطمینان حاصل کنید که فقط کاربران در شهرهای خاص یا در شعاع خاص آگهی های شما را مشاهده می کنندبسیاری از خدمات تبلیغات آنلاین، گزینه های تبلیغاتی جغرافیایی را هدف قرار می دهند (بدون هزینه اضافی). اطمینان حاصل کنید که از مزایای این ویژگی های هدفمند به درستی استفاده کنید تا بهترین تبلیغات خود را در مقابل بهترین مشتریان خود داشته باشید.

5. یک اینستاگرام قوی داشته باشید

حضور Instagram قوی یکی دیگر از نشانه های بازاریابی رستوران است (بسیار مهم است از Instagram برای تبلیغ بهترین محتوای بصری کسب و کار خود استفاده کنید)استفاده از این مرحله اصلی رسانه های اجتماعی به عنوان یک محل برای بازی با هویت نام تجاری خود استفاده کنید. به عنوان مثال، یک فروشگاه غذای همه جانبه ممکن است سعی کند عکس هایی از ماهیگیری، پخت و پز، کشاورزی یا سایر فعالیت هایی را که فکر می کنید از طرف مشتریان شما جالب توجه است استفاده کند.

6. ارسال خبرنامه از طریق ایمیل

به یاد داشته باشید، خبرنامه رستوران شما مجانی و هر هفته باشد – در حقیقت، کاربران احتمالا از یک ورودی کمتری برخوردار خواهند بود اگر شما به راحتی هر ماه فقط یک خبرنامه ارسال کنید.از خبرنامه ایمیل خود به عنوان یک شانس برای جشن گرفتن موفقیت خود استفاده کنید، بحث در مورد آیتم های منو جدید، و یا به اشتراک گذاری تخفیف ویژه را حتما برای مشتریان ارسال کنید.

7.یک وبلاگ بسازید

شروع وبلاگ شما یک راه عالی برای ساختن جامعه و مشارکت با مشتریان خود است. وبلاگ ها فرصتی برای آزمایش شخصیت رستوران شما می باشد.از به اشتراک گذاشتن موفقیت و مبارزات خود، داستان های خنده دار، دستور العمل ها و هر چیز دیگری که فکر می کنید ممکن است مشتریان شما را جلب کند استفاده کنید .

8. استفاده ازبلاگرها و اینفلونسرها

هنگامی که شما یک رستوران جدید باز می کنید ، ممکن است به اندازه ی کافی شناخته شده نباشید. یک راه عالی برای دریافت نظرات در وب این است که وبلاگ نویسان غذا را به رستوران خود دعوت کنید تا سعی کنید یک غذای رایگان را به آنها بدهید و مودبانه درخواست کنید که آیا مایل هستند رستوران شما و تجربه خود را به صورت آنلاین به اشتراک بگذارند یا که نه.شما نمیتوانید به طور مستقیم یک بررسی مثبت بخواهید، زیرا این امر ناعادلانه خواهد بود، اما خوب است که فقط از آنها بخواهید یک بررسی رستوران واقعی انجام دهند. این کار شانس دریافت بازخورد مثبت و ایجاد علاقه بیشتر در اینترنت را برای رستوران شما  به وجود می آورد.بعضی از وبلاگ نویسان غذا دنبال کننده های  زیادی دارند و توجه آنها می تواند تاثیر زیادی در رستوران شما داشته باشد. حتی فقط یک نوشتار یا ذکر از یک غذای اصلی می تواند تلاشی بزرگ برای ارتقاء رستوران باشد.

برای دیدن لیست اینفلوئنسرها در اینجا کلیک کنید.

9. اطمینان از اینکه اطلاعات آنلاین رستوران شما دقیق باشد

علاقه مندان به غذا دوست دارند تحقیقات آنلاین انجام دهند – در حقیقت، 89 درصد از مصرف کنندگان رستوران قبل از رفتن به رستوران نظرات را مطالعه می کنند. به همین دلیل است که جزئیات  رستوران شما به صورت آنلاین و به روز بسیار مهم است، از جمله آدرس، شماره تلفن، ساعت، منو فعلی شما و غیره.

10. یک منوی آنلاین شیک و کاربردی داشته باشید

کاربران قبل از سفارش و یا بازدید از رستوران دوست دارند منو غذا را به صورت آنلاین مشاهده کنند. یک منوی با کیفیت بالا و آسان برای خواندن منتشر کنید که دقیق باشد. اگر شما منو خوب در اینترنت ندارید و یا برای مشتریان در دسترس نیست، بسیاری از استراتژی های بازاریابی رستوران دیگر شما اساسا بی فایده است! مشتریان نیاز به دسترسی به یک منو آنلاین دارند، در غیر این صورت به سادگی جای دیگری را برای رفتن انتخاب می کنند.

نوشته های مرتبط